вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Познати

Марјана Станојковска се соблече во бикини и оваа летна сезона и изгледа „пеколно“ (фото)

Марјана Станојковска се соблече во бикини и оваа летна сезона и изгледа „пеколно“ (фото)

Една од најатрактивните македонски водителки Марјана Станојковска секогаш изгледа негувано, згодно, секси и во топ форма.

Без разлика дали е облечена во долга елегантна тоалета, тренерки, кежуал комбинација или разголена во бикини, таа изгледа и подобро од „7ца“ на Лото.

Секоја лето, македонската лото девојка се расоблекува во бикини, некогаш за рекламирање на бредновите, некогаш за да ужива и таа во летните денови во сенка од работните обврски и ангажамни кои ги има во текот на целата година.

И оваа година покрај короната, Марјана не ја спречи да се раскомоти во бикини и повторно да ја истакне својата витка фигура.

Прво позираше во базен во разни пози и со гума за пливање, истакнувајќи ги нејзините облини односно нејзиниот виток струк, долгите нозе и градите.

 

View this post on Instagram

 

I believe in pink. ? I believe that laughing is the best calorie burner. I believe in kissing, kissing a lot. I believe in being strong when everything seems to be going wrong. I believe that happy girls are the prettiest girls. I believe that tomorrow is another day and I believe in miracles. ___________Audrey Hepburn ____ Лето ?☀️? е кога се забавуваш, лето е кога љубиш, а вистинското лето е кога шопингуваш со #попусти во СФ!! ? ? Започна жешкиот #попуст до -50% на колекцијата костими за капење во Сара Фешн❗️ Одбери ги твоите омилени модели по супер цени! ? @sarafashionofficial #sf #bikini #swimwear #swimmy #summer2020 #summer

A post shared by MARJANA STANOJKOVSKA (@marjanamay) on

Познатата водителка најде време да ужива на високите температури, а таа во бикини изгледа „пеколно“.

Имено, Станојковска на последната објава на „Инстаграм“ позира во бикини истакнувајќи го своето витко и разголено тело, а во прв план се нејзините бујни гради кои не може да останат незабележени во горниот дел од бикинито.

Објавата за помалку од еден ден доби повеќе од 4 000 лајкови, а следбениците ја опсипаа со коментари.

„Каква риба си ти“, „Гориш“..се само некои од коментарите, а еден од корисниците и понуди брак така што напиша: „Ожени ме“.

Ќе се согласите дека Станојковска изгледа „пеколно“ во бикини.