вторник, 6. декември 2022. Вести денес: 83
home Познати

Марјана Станојковска навидум направи мала, ама доста впечатлива промена од која тешко ќе ја препознаете (фото)

Марјана Станојковска навидум направи мала, ама доста впечатлива промена од која тешко ќе ја препознаете (фото)

ТВ водителката Марјана Станојковска како популарно и доста ангажирано лице е актуелна во текот на целата година.

Но со доаѓањето на зимата, Нова Година и Божиќ, нашата позната Лото девојка е дополнително ангажирана да ги краси рекламите и да привлекува со својот шарм, маркантност и убавина.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MARJANA STANOJKOVSKA (@marjanamay)

Речиси секоја година таа е Снежната Кралица, а веруваме секој од вас ја видел во вакво издание, особено децата кои сакаат да се фотографираат со неа кога таа е како излезена од некоја магична новогодишно-божиќна бајка.

Годинава се уште не дошол ред да го облече ваквиот костим, но затоа на својот профил на Инстаграм е особено активна со промовирањето на различни производи во празично руво.

Во една од тие објави каде промовира парфем, Марјана позира застаната до елката, а навидум на прв поглед би се запрашале дали е таа поради фризурата со каква ретко или воопшто не сме ја виделе.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MARJANA STANOJKOVSKA (@marjanamay)

Таа речиси секогаш е со пуштена коса, благо накадрена, па ваква треба подобро да се загледате за да се уверите дека е таа.

Откако оваа фризура ја носеше Џеј Ло за спотот на популарната песна „Па ти“, стана интересна и за познатите Македонки. Ја направија Лила, Елена Велевска, па и Марјана, а пак домашните портали тоа го пишуваат и се прашуваат кој кого тука копира.

Но тоа во случајов е сосема неважно, бидејќи секоја дама ја носи на свој начин и кај секоја од нив изгледа поинаку.

Навидум мала, но доста впечатлива промена за која и следбениците на Марјана беа позитивно изненадани. Но, убавата русокоса имаше да порача само едно, дека во Новата Година им посакува само здравје на сите!

Qatar 2022