сабота, 30. септември 2023. Вести денес: 50
home Познати

Марина Туцаковиќ за борбата со болеста: Духот ми е силен, но телото истоштено

Марина Туцаковиќ за борбата со болеста: Духот ми е силен, но телото истоштено

За да ја прими втората доза од експерименталната вакцина против рак, Марина Туцаковиќ наскоро заминува по вторпат во Германија.

-Мисалм дека тоа ќе биде за три недели, не сум сигурна точно кога заминувам, но секако дека се плашам. Тоа е нормално, јас сум постојано малаксана. Духот ми е силен, но телото се уште ми е слабо, искрено вели Марина во интервју за српски Свет.