петок, 30. септември 2022. Вести денес: 150
home Познати

Марина Туцаковиќ се бори за живот

Како што пишуваат од срски „Телграф“ веќе неколку недели се лекува од рак, а како што тврдат извори на тој портал, нејзината состојба се влошува.
Марина Туцаковиќ се бори за живот

Познатата авторка на најголемите српски хитови Марина Туцаковиќ се лекува на Институтот за онкологија и радиологија во Србија.

Како што пишуваат од срски „Телграф“ веќе неколку недели се лекува од рак, а како што тврдат извори на тој портал, нејзината состојба се влошува.

Таа прима терапија и сите се надеваат дека од сето ова Марина ќе излезе како херој.

Марина е една од најпознатите автори на текстови која пишува песни за најголемите српски ѕвезди како Цеца, Карлеуша, Аца Лукас, Здравко Чолиќ, Северина и други.

Најнови вести

Коронавирус