сабота, 22. јануари 2022. Вести денес: 53
home Познати

Марина Туцаковиќ повторно заминува на лекување- од оваа нејзина реченица ќе заплаче и најхрабриот

Марина Туцаковиќ повторно заминува на лекување- од оваа нејзина реченица ќе заплаче и најхрабриот

За да ја прими втората доза од експерименталната вакцина против рак, Марина Туцаковиќ наскоро заминува по вторпат во Германија.

-Мислам дека тоа ќе биде за три недели, не сум сигурна точно кога заминувам, но секако дека се плашам. Тоа е нормално, јас сум постојано омалаксана. Духот ми е силен, но телото се уште ми е слабо, искрено вели Марина во интервју за српски Свет.

Најнови вести

Коронавирус