понеделник, 26. јули 2021. Вести денес: 183
home Познати

Марија жестоко му се закани на Давид, тој и врати: Ќе ти објаснам неколку работи кога ќе се исклучат камерите!

Марија жестоко му се закани на Давид, тој и врати: Ќе ти објаснам неколку работи кога ќе се исклучат камерите!

Во последната емитувана емисија на „Звездите на Гранд“ се случи нова расправија меѓу членовите на жирито, а овој пат актери беа Марија Шерифовиќ и Ѓорѓе Давид.

Имено, причина за расправијата беше кандидатката на Марија, Тамара Селимовиќ, на која само Ѓорѓе не и го даде шестиот глас, со цел да оди директно во следниот круг и со тоа да го избегне баражот на крајот од шоуто.

Ова сериозно ја иритираше Шерифовиќ, кој го нападна колегата од жирито, нарекувајќи го „коцкаст“ и се закани дека ќе „на*бе“.

– Кокасти не на*ба, Кокасти може да ти објасни неколку работи кога ќе се исклучат камерите. Не можеш така да ми зборуваш. Не ми зборувај така – и се приближи Дaвид  на почетокот на Марија.

– Ти на мене? Ти на мене да ми објаснуваш? Што си ми ти мене Џоле? Ти сте мој колега и што сакаш да ми објасниш? Како колега, ти велам: Коцкасти, ти го на*ба! Што треба да ми објасниш и да покажеш со прст кон мене? Не, не … извини, Џоле – беспомошно извика Марија.

Ниту Ѓорѓе не и остана должен, па веднаш и одговори.

– Што сум јас за тебе? Јас сум ти колега. Можеш да разговараш убаво со мене како колега. Коцкаст никогаш не може да  на*бе, никогаш. Мајсторе, никогаш од тебе. Ти покажуваш со прстот кон мене. Никој не може да ми каже дека ќе на*бам – рокерот беше бесен.

– Испадна големо ср**е што јас не го дадов шестиот глас. Леле, немој да ме зафркаваш па ја сум овде член на жирито мала. Мала, одј**и. Те знам од коа имаше шест години, немој мене да ме зафркаваш. Девојко беше во фалш, беше ниска ќе слушнеш во снимката, заврши Ѓорѓе.

– Ајде! – му одговори Марија, а потоа наводно снимањето беше прекинато за кратко време, за да нема уште поголем судир меѓу нив двајца и страстите малку да се смират.

Коронавирус