сабота, 16. јануари 2021. Вести денес: 77
home Познати

Марија Шерифовиќ со потресна објава по смртта на Џеј

Марија Шерифовиќ со потресна објава по смртта на Џеј

Поранешната евровизиска победничка Марија Шерифовиќ е неутешна по смртта на Џеј Рамадановски.

Популарната пејачка со емотивна порака се прости од својот пријател и колега

– Џеј. Никогаш нема да се повтори. Нема да се повтори таква душа, таква насмевка, таков хумор. Никогаш нема да се повтори таква боја на глас. За песните и да не зборувам. И да сакам, нема да можам да те заборавам, бидејќи без твоите песни не се живее, не се сака и не се забавува. Нека те чуваат ангелите, напиша таа на „Инстаграм“.

Коронавирус