вторник, 22. јуни 2021. Вести денес: 28
home Познати

Манекенката Розман се омажи за 24 часа, па раскина за неколку недели – сега е бремена и тоа не со едно туку со две бебиња! (ФОТО)

Манекенката Розман се омажи за 24 часа, па раскина за неколку недели – сега е бремена и тоа не со едно туку со две бебиња! (ФОТО)

Македонската манекенка и модел Емилија Розман изненади на својот Инстаграм профил со објавата дека за неколку месеци ќе стане мајка.

Имено, таа објави фотографија на која се гледа нараснатото трудничо стомаче, а како што стави во описот, таа е во третиот месец од бременоста и чека не едно туку две бебиња, односно носи близнаци.

-Едно е подобро од две – пишува убавата Македонка која неодамна го прослави својот 29-ти роденден, но и стана тетка по вторпат и доби внука од својот постар брат.

Изминатиот период Розман не откриваше детали од својот љубовен живот, па непознато е кој е нејзиниот партнер и татко на децата. За потсетување,Емилија Розман минатата 2020 година ја обзнани свршувачката со момче кое го познаваше едвај 24 часа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emilija Rozman (@rozmanticna)

Но, љубовта на прв поглед не траеше долго. Мисицата Розман после неколку недели од романтичното запросување, „се разведе“ од својот невенчан сопруг.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emilija Rozman (@rozmanticna)

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија