сабота, 22. јануари 2022. Вести денес: 2
home Познати

Манекенката по која сите лудуваат призна: Се обидов да си го одземам животот неколку пати

Манекенката по која сите лудуваат призна: Се обидов да си го одземам животот неколку пати

Кара Делевињ која денеска е една од најпознатите манекенки, некогаш се обидела да се самоубие.

Кара во една прилика раскажа дека во детството била склона на самоубиство и дека неколкупати си ја удирала главата од дрво за да се ослободи од негативните чувства.

-Никогаш не сум ги пресекла вените, но толку се гребев што крварев, вели таа за Вог.

-Во еден момент тоа ми падна на памет и имав начин да го направам тоа. Тогаш си кажав себе си дека морам да одлучам дали се сакам повеќе себе од идејата за смрт. Тогаш почна да свири песната од мој покоен другар кој почина од голема доза хероин. Тоа беше предупредување од него. Толку бев бесна на себе, додава таа.

Коронавирус