петок, 29. јули 2022. Вести денес: 128
home Познати

Манекенката изненади со последната фотографија – никој не може да верува дека е во шестата деценија од животот

Манекенката изненади со последната фотографија – никој не може да верува дека е во шестата деценија од животот

Манекенката изненади со последната фотографија – никој не може да верува дека е во шестата деценија од животот

Имињата на супермоделите кои владееја со модната сцена во 90-те години на минатиот век многумина сè уште ги знаат.

Но, тоа не е чудно со оглед дека некои од овие дами и понатаму се занимаваат со мода, а нивната убавина и понатаму маѓепсува.

Наоми Кембел, Синди Крафорд, Линда Евангелиста и Хелена Кристенсен се само некои од нив.

 

View this post on Instagram

 

A little Stella ? @stellamccartney ? @camillastaerk

A post shared by Helena (@helenachristensen) on

Токму Хелена последниве денови предизвика лавина реакции со својот последен моден ангажман за кој направила фотографии од нејзиниот двор.

Најмногу внимание привлекува нејзината безвременска убавина и беспрекорна линија со која може да се пофали и во шестата деценија од животот.

Коронавирус