недела, 16. јануари 2022. Вести денес: 79
home Познати

„Мамо не можам без тебе, наскоро ќе дојдам“: Карлеуша лелекала на цел глас среде снимањето на „Ѕвездите на гранд“, емисијата прекината

„Мамо не можам без тебе, наскоро ќе дојдам“: Карлеуша лелекала на цел глас среде снимањето на „Ѕвездите на гранд“, емисијата прекината
ФОТО: Srbija Danas

Јелена Карлеуша по смртта на мајка си Дивна Карлеуша се врати на работните ангажмани како и во жирито на „Ѕвездите на гранд“.

Но, иако многумина мислеа дека Карлеуша се опоравила, сепак по загубата на својата мајка неодамна снимањето на емисијата била прекината поради емотивниот момент на пејачката кој го доживеала во студиото.

Според очевидците пејачката во еден момент го напуштила студиото откако Саша Поповиќ започнал да се шегува со сите членови на жирито и громогласно се смеел.

-На никого не му беше јасно поради што Карлеуша реагирала така, но Поповиќ излета од студиото по неа. Тогаш започнаа да се слушаат лелеците на Карлеуша, нејзиното плачење траеше повеќе од 10 минути и извикувала зборови кои не се вообичаени за неа: „Мамичке врати се, не можам без тебе да живеам“, „Мама извини за се, наскоро ќе ти дојдам ќе бидеме повторно заедно“, вели изворот.

Коронавирус