понеделник, 1. март 2021. Вести денес: 24
home Познати

„Мама и тато на свадбата“: Игор Џамбазов покажа фотографија од големиот ден на неговите родители (ФОТО)

„Мама и тато на свадбата“: Игор Џамбазов покажа фотографија од големиот ден на неговите родители (ФОТО)

Нашиот актер и шоумен, Игор Џамбазов, веќе извесен период е доста активен на социјалната мрежа Инстаграм каде не ретко објавува фотографии од своето секојдневие, но и такви од минатото.

Во низата ретро фотографии кои постојано осамнуваат на неговиот профил се најде и таква од свадбата на неговите родители, композиторот и диригент Александар Џамбазов и неговата мајка, бардот на нашето глумиште – Анче Џамбазова.

Повеќето од неговите следбеници искажаа почит за племенитите уметници, а на Игор му порачаа дека е „плукнат“ на татка си Александар.

 

View this post on Instagram

 

Мама и тато, на свадбата…

A post shared by Игор Џамбазов (@igordzambazov) on

Коронавирус