понеделник, 30. јануари 2023. Вести денес: 0
home Познати

Малото девојче од спотовите на Сиа порасна: Еве како изгледа денес (ФОТО)

Малото девојче од спотовите на Сиа порасна: Еве како изгледа денес (ФОТО)

Се сеќавате на малото девојче од спотовите на Сиа?

Меди Зиглер

Меди Зиглер порасна и сега има 15 години. Талентираната танчарка присуствуваше на доделување на видео музичките награди на MTV, каде позираше заедно со својата пријателка Мили Боби Браун.

Меди Зиглер

Меди Зиглер

Откако стекна светска слава појавувајќи се во неколку од спотовите на Сиа, Зиглер доби и филмски улоги, сними реклами и беше главна ѕвезда на насловните страници на неколку списанија. Таа е особено популарна меѓу тинејџерите.

Пред неколку дена, Меди присуствуваше на Teen Choice Avards на FOX.

Меди Зиглер

Потсетете се на дел од спотовите на Сиа во кои се појавува Меди.

Извор: Вистина