четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 21
home Познати

Младоженецот мртов пијан ја удри невестата- згодната пејачка откри каков неред настанува по свадби

Младоженецот мртов пијан ја удри невестата- згодната пејачка откри каков неред настанува по свадби

Хрватската пејачка Маја Шупут заработува милиони по свадби, а парите ги троши на луксузни патувања со момчето Никола.

-Татко ми еднаш ми рече никогаш да не одбивам работа, бидејќи е најскапа онаа сабота кога седам дома, неодамна рекла пејачктата и до тој совет се држи до ден денес.

Нејзиниот татко Борис Шупут бил менаџер кој ја водел половина естрада, а помеѓу другото ѝ помагал и на својата ќерка и ѝ бил ветер во грб на почетокот на кариерата, кога тоа најмногу ѝ значело.

Згодната пејачка важи за најдобар забавувач, па често ја викаат на свадби, каде заработува од 6.000 до 8.000 евра.

Таа раскажала низ што се поминува на тие веселби.

-Еднаш видов како младоженецот ја удри невестата пред да излезат, беше мртов пијан. Еднаш пак, татко и син во 5 часот утрината се скараа и потоа таткото го удри синот по глава, а мајката којка го виде тоа и сакаше да го спречи, се вмеша, па на крајот двајцата ја удрија во маса, па шефот на салата ѝ даваше вештачко дишење. Се` се случувало, рекла пејачката.

Најнови вести

Коронавирус