понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 162
home Познати

Македонскиот репрезентативец стана татко

Македонскиот репрезентативец стана татко

Капитенот на фудбалскиот клуб Работнички, Душко Трајчевски стана татко за прв пат.

Среќната вест македонскиот репрезентативец ја сподели на социјалните мрежи.

-Станав татко на преубаво девојче, Господ не благослови. Ти благодарам љубов моја Наташа, напиша Трајчевски на Фејсбук.

Дуле и Наташа стапија во брак минатата година.

Најнови вести

Коронавирус