сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 0
home Познати

Македонскиот пејач стана татко- жената на неговиот живот му роди синче кое ќе го носи ова слатко име (ФОТО)

Македонскиот пејач стана татко- жената на неговиот живот му роди синче кое ќе го носи ова слатко име (ФОТО)

Македонскиот пејач Јоце Панов вчера стана татко по прв пат заедно со неговата сопруга Марина.

Пејачот радосната вест за раѓањето на синчето ја сподели на социјалните мрежи, па доби стотици коментари и честитки од фановите и пријателите.

„Се роди Лука Панов, датум:02.12 2019, Скопје, тежина: 3.450 грама, должина: 51 сантима, време: 20:10 часот“, стои во неговата објава на Фејсбук.

Инаку пејачот со својата сегашна сопруга беше во врска 10 години, а лани во август нивната љубов ја крунисаа со брак.

Коронавирус