вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 144
home Познати

Македонскиот пејач стана татко за првпат- еве како ќе се вика синчето (ФОТО)

Македонскиот пејач стана татко за првпат- еве како ќе се вика синчето (ФОТО)

8ми октомври 2019 е најсреќен ден во мојот живот! Мојата кралица ми роди син како најголем поклон за 3 години од нашиот брак. Фала ти сонце мое!!! Драги пријатели се роди Матео, напиша пејачот Дарко Илиевски кој за првпат стана татко.

Илиевски со сопругата Ивана, со која се венчаа во 2016 година, се пресели на Флорида, САД.

Радосната вест за приновата, Илиевски ја сподели на социјалните мрежи, каде пристигнаа и многу честитки.

Најнови вести

Локални избори 2021