четврток, 28. септември 2023. Вести денес: 129
home Познати

Македонскиот пејач стана татко по втор пат – му даде ретко, но уникатно име на бебето (ФОТО)

Македонскиот пејач стана татко по втор пат – му даде ретко, но уникатно име на бебето (ФОТО)

Поп-пејачот Димитар Андоновски утрово на својот профил на Инстаграм сподели прекрасна вест. Неговата сопруга Христина на свет донесе машко бебенце.

Ова е нивно второ дете. Пред неколку години прва радост за пејачот и неговата сопруга беше малечкиот Михаил.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dimitar Andonovski (@dimitarandon)

„Ти благодарам предобар Господи што денес јас и Христина Андоновски по втор пат сме благословени, и од денес ќе му се радуваме на нашиот втор син. Добродојде сине Гаврил да ми си здрав жив и благословен да се радуваме заедно цел живот“, напиша тој.

Најнови вести