понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 76
home Познати

Македонскиот пејач се соблече и најде начин да ужива во снегот (ВИДЕО)

Македонскиот пејач се соблече и најде начин да ужива во снегот (ВИДЕО)

Македонскиот пејач Ристе Ристески најде начин да ужива во снегот.

Тој живее во Охрид, а таму денес е снежна идила. Изгледа дома му е топло, па одлучи да се соблече.

Македонскиот талент се воодушевуваше на снегот гледајќи го преку прозорецот додека пие топол напиток.

@riste_risteskiSay hello to first snow.. ❄️☃️ #snowday #snow #raining #risteristeski #fit #fypシ #fypシ♬ Good Morning – Kanye West

Коронавирус