сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 19
home Познати

Македонскиот пејач кој требаше да пее на Евровизија позитивен на корона- со торта во форма на вирусот славеше сам (ФОТО)

Македонскиот пејач кој требаше да пее на Евровизија позитивен на корона- со торта во форма на вирусот славеше сам (ФОТО)

Македонскиот пејач Васил Гарванлиев има една добра и една лоша вест.

Имено тој вчера, 02 ноември 2020 година наполни 36 години.

Пејачот за жал, својот роденден не можеше да го прослави онака како што сакаше и замислуваше, зашто нашиот годинешен несуден евровизиски преставник од пред неколку дена дозна дека е позитивен на Ковид 19.

Сам дома во самоизолација, струмичанецот кој има лесни симптоми на болеста, сепак не пропушти да го одбележи „денот што го чекаме цела година“…

Гостите и масовната роденската забава изостанаа, но сепак Васил „четирите ѕида“ во кои сега мора одреден период да престојува си ги украси по свое. Роденденски со големи балони која ја означуваат славеничката бројка – 36!

Коронавирус