среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 95
home Познати

Македонскиот пејач кој се прослави во „Ѕвездите на гранд“ излезе на прошетка со својата три месечна ќерка (ФОТО)

Македонскиот пејач кој се прослави во „Ѕвездите на гранд“ излезе на прошетка со својата три месечна ќерка (ФОТО)

Младиот македонски пејач Филип Божиновски, кој јавноста имаше можност да го гледа и на музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“пред три месеци стана татко. Тој и неговата сопруга Сања ја добија ќерката Софија.

Филип деновиве одлучи да го искористи сонцето и со Софија да отиде на прошетка во Градскиот парк во Скопје.

Моментот го овековечки со неколку фотографии кои ги објави на својот Инстаграм профил.

Коронавирус