четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 177
home Познати

Македонскиот пејач ја покажа тримесечната ќеркичка (фото)

Македонскиот пејач ја покажа тримесечната ќеркичка (фото)

Македонскиот пејач и некогашен учесник во „Ѕвездите на Грнад“, Филип Божиновски и неговата сопруга кон крајот на месец август станаа родители.

Имено, пејачот за својот роденден го доби најубавиот подарок – ќерката Софија.

Тој не е претерано активен на социјалните мрежи и не објавува често фотографии од својот приватен живот.

Меѓутоа, сепак направи исклучок и за првпат го покажа лиценцето на својата тримесечна ќерка.

Поточно, неговата сопруга на „Инстаграм стори“ објави фотографија со Софија и го означи Филип, а тој истата објава ја сподели во кусите приказни на својот Инста профил.

„Мојот свет“, стои кратко и јасно како објаснување на фотографијата.

Инаку, Филип и Сања беа 12 години во врска и се две години во брак.

Коронавирус