среда, 8. декември 2021. Вести денес: 0
home Познати

Македонскиот пејач чија сопруга беше на симпозиумот со заразената директорка од коронавирус се огласи на Фејсбук (ФОТО)

Македонскиот пејач чија сопруга беше на симпозиумот со заразената директорка од коронавирус се огласи на Фејсбук (ФОТО)

Македонскиот поп пејач Зоран Илиев, чија сопруга е дерматолог и била присутна на симпозиумот заедно со директорката на Кожна клиника кај која е потврден вирусот, се огласи на Фејсбук.

Илиев ја информира јавноста дека неговата сопруга направила тест за коронавирус и истиот бил негативен.

-Поради професијата на мојата сопруга должни сме да потврдиме дека и таа била на дермоскопските предавања во „Рагуза”. СРЕЌА во несреќа, близок контакт со докторката што била веќе заразена со вирусот „Корона” немала. Резултатите се негативни, пишува пејачот меѓудругото.

Најнови вести

Коронавирус