четврток, 2. декември 2021. Вести денес: 196
home Познати

МАКЕДОНСКИОТ ПЕЈАЧ 20 ДЕНА НЕ Е ПОГРЕБАН – „го чуваат облечен во фрижидер“, сестрата на Атанасов раскажа низ каков пекол поминуваат

МАКЕДОНСКИОТ ПЕЈАЧ 20 ДЕНА НЕ Е ПОГРЕБАН – „го чуваат облечен во фрижидер“, сестрата на Атанасов раскажа низ каков пекол поминуваат

Како што е познато своевремено познатиот фолк пејачот Васил Атанасов пред 20 дена почина во Германија, каде што живееше околу две децении.

Васил Атанасов сите го паметиме како пејачот кој го испеа големиот македонски фолк хит „Кој не раздели“.

Веста за заминувањето од овој свет ја споделу на Фејсбук неговата сестра која го нарече најдобриот брат и вујко. Васил се упокои во Германија по долго боледување.

И по дваесетина дена од неговата смрт она што ги потресе сите вчера беше статусот кој го објави неговата сестра на неговиот профил на Фејсбук.

Таа имено сподели со што се соочуваат и дека поради финансии тој се уште не е испратен во вечниот дом.

 

Коронавирус