вторник, 29. септември 2020. Вести денес: 154
home Познати

Македонскиот фудбалер стана хрватски зет: Митревски се ожени со Лана Јурчевиќ

Македонскиот фудбалер стана хрватски зет: Митревски се ожени со Лана Јурчевиќ

Ристе Митревски и Лана Јурчевиќ од петокот и официјално се во брак. Македонскиот фудбалер и хрватската пејачка, инаку ќерка на познатиот тренер Никола Јурчевиќ, прво се венчаа во црквата Свети Марко, а потоа имаа и свадбена веселба во еден познат ресторан во Загреб.

На свадбата имаше и гости од Скопје, некогашни соиграчи на Митревски од времето кога тој играше во Металург. Покрај другите тука беа Марко Симоновски и Оливер Пеев.

Според кажувањата свадбата била многу весела, Лана блескала во бајковита чипкаста венчаница, а младоженецот бил во елегантно одело.

Извор: Спорт медиа

Коронавирус