четврток, 28. септември 2023. Вести денес: 134
home Познати

Македонскиот актер стана татко по третпат: Кај мене излезе трето па машко- еве како ќе се вика синот

Македонскиот актер стана татко по третпат: Кај мене излезе трето па машко- еве како ќе се вика синот

Актерот, режисер и музичар Кирил Трајковски денес стана татко по трет пат и доби син.

-Станав татко по третпат!!!! Кај мене излезе трето па машко. Фала господе што на овој убав празничен ден ми го донесе Симон џуниор. Мојата сопруга е вистинска лавица и раѓа деца арслани. Ирена Трајковска ти си ми се, напиша Трајковски на Фејсбук.

Најнови вести