понеделник, 19. октомври 2020. Вести денес: 153
home Познати

Македонската Северина го „прочуре“ Инстаграм: Овие фотографии на пејачката им направи главоболки на мажите (ФОТО)

Македонската Северина го „прочуре“ Инстаграм: Овие фотографии на пејачката им направи главоболки на мажите (ФОТО)

Нејзиното вистинско име и презиме е Марија Тодоровска, која во светот на естрадата е позната под уметничкото име Марија Луиса. Атрактивната битолчанка е фолк пејачка која на пошироката јавност и стана позната не по своите хитови туку по нешто сосема друго – нејзиниот изглед, разголените фотографии и нејзината наводна, порно афера.

 

View this post on Instagram

 

#photography #photoshoot #photomodel #photoofday #photoinsta #photographer @d.r.d_media

A post shared by Marija Luisa (@luisa.todorovska) on

Рака на срце фолкерката отсекогаш изгледала повеќе од атрактивно. Привлечна, пожелна, секси, со манекенски пропорции и бујни атрибути, Марија Луиса со секоја своја фотографија знаела да ја разгори фантазијата, особено на машкиот свет, зошто покрај изгледот и пеењето, во градењето на нејзиниот имиџ главна доминација има нејзината провокација.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marija Luisa (@luisa.todorovska) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marija Luisa (@luisa.todorovska) on

А пејачката не само што изгледа повеќе од провокативно, туку секогаш знаела како да го истакне својот телесен раскош… И во живо и на фотографија и кога се слика приватно и професионално.

 

View this post on Instagram

 

#photography #photoshoot #photoofday #luxurylifestyle #sexy #car #boing #body @d.r.d_media

A post shared by Marija Luisa (@luisa.todorovska) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marija Luisa (@luisa.todorovska) on

Интересот за неа достигна кулминација токму по една таква провокација, кога во јавноста почна да кружи приказната дека Марија Луиса има свој порно клип со бившото момче, видео кое многумина, особено во Битола, се колнеа дека го виделе. Приказната како и изјавите на пејачката која самата ја појаснуваше ситуацијата, осамнаа и во медиумите, со што Марија Луиса набрзина стана македонската Северина.

Сексапилната битолчанка уште повеќе ја заскокотка јавноста откако неодамна направи и ултрасекси фотосесија, погледнете.

 

View this post on Instagram

 

Glowing in the sun… #photography #photoshoot #boudoir #streetphotography #sexy #body #singer #fit @d.r.d_media

A post shared by Marija Luisa (@luisa.todorovska) on

 

View this post on Instagram

 

New Photoshoot… #photoshoot #sexy #modeling #boudoir #photography #streetphotography #fit #star @d.r.d_media

A post shared by Marija Luisa (@luisa.todorovska) on

 

View this post on Instagram

 

#balcony #luxory #apartment #sexy #view #sky #photography #photoshoot #boudoir #streetphotography #body #fit @d.r.d_media

A post shared by Marija Luisa (@luisa.todorovska) on

Коронавирус