понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 100
home Познати

Македонската пејачка заглавена во автомобил на Буково (ФОТО)

Македонската пејачка заглавена во автомобил на Буково (ФОТО)

Македонската фолкерка Татијана Стефановска била во еден од педесетте автомобили кои со часови стоеја заглавени во снежниот хаос на превојот Буково, помеѓу Ресен и Охрид.

-И така… веќе саат ипол заглавена на Буково. А Македонија пат, пак ги изненади снегот, напиша фолкерката на својот Фејсбук профил.

Локални избори 2021