понеделник, 28. септември 2020. Вести денес: 146
home Познати

Македонската пејачка скршена од болка: Росана тагува за починатиот брат, болат празниците без него

Македонската пејачка скршена од болка: Росана тагува за починатиот брат, болат празниците без него

Пејачката Росана Сариќ Тодоровска на нејзиниот профил на „Фејсбук“ сподели емотивна порака за покојниот брат.

– За жал, после толку години за првпат мојот ангел, мојот брат нема да ми се јави и да ми каже: „Сестро, среќни празници“. Толку боли, многу боли.. ангелу мој. Почивај во мир, а јас и ние во душата и срцето сме со тебе.. Не сакам ништо во 2019 освен здравје и никој повеќе од моите најсакани да не ми биде одземен- напиша Росана.

Коронавирус