сабота, 18. јануари 2020. Вести денес: 1
home Познати

Македонската пејачка се прости од загинатиот рапер: Мојот омилен и единствен

Македонската пејачка се прости од загинатиот рапер: Мојот омилен и единствен

Македонската пејачка Дани Димитровска се огласи на социјалните мрежи за смртта на раперот Гру.

– Мојот омилен и единствен српски лик, почивај во мир, напиша таа.

Далибор Андонов Гру кој почина во близина на на Наутичкиот клуб „Земун“, откако при параглајдерство паднал во вода.