четврток, 22. април 2021. Вести денес: 67
Во живо

Протест на угостителите и туристичките агенции

home Познати

Македонската пејачка прва пристигна во домот на трагично загинатиот колега- солзите не можеше да ги сопре ни пред фоторепортерите (ФОТО)

Македонската пејачка прва пристигна во домот на трагично загинатиот колега- солзите не можеше да ги сопре ни пред фоторепортерите (ФОТО)

Регионот е потресен поради смртта на српскиот рапер Далибод Андонов Гру кој почина во близина на на Наутичкиот клуб „Земун“, откако при параглајдерство паднал во вода.

Голем број на пријатели и колеги се простија од својот колега, а некои од нив се појавиле  и пред неговата зграда на Видиковац за да изрзат сочуство.

Тијана Дапчевиќ и Игор Лазиќ Нигор први пристигнале пред домот на раперот за да изрзат сочуство. Сопргуата на Гру, не била во станот, но набргу се вратила пишуваат српските медиуми.

Дапчевиќ од Далибор се прости и преку социјалните мрежи. Таа објави фотографија од раперот, а во описот напиша:

„Е мој Далиборе….не сакам да прифатам те нема никогаш и никаде…ми скрши срцето…нека те чуваат ангелите“.

 

View this post on Instagram

 

E moj Dalibore….necu da prihvatim to da te nema vise nikako i nikada???srce mi se slomilo… neka te andjeli cuvaju??

A post shared by Tijana Dapčević (@tijana.dapcevic) on

Покрај Даница цело  време била нејзина пријателка која ја држала под рака.

За потсетување, Даница и Гру имаат два сина – Вук и Реља.

Коронавирус