сабота, 31. јули 2021. Вести денес: 0
home Познати

Македонската пејачка пливаше како делфин во Охрид, испрати порака до друга позната Македонка (ВИДЕО)

Македонската пејачка пливаше како делфин во Охрид, испрати порака до друга позната Македонка (ВИДЕО)

Македонската пејачка и професорка по виолина Андријана Јаневска е на одмор во Охрид.

Таа на „Фејсбук“ објави видео во кое плива во Охридското езеро во стилот „делфин“, па ѝ се заблагодари на пливачката Наташа Мешковска што ја научила да плива во овој стил.

„Вежбам делфин во Охрид. Наташа Мешковска, фала што ме научи, сега ќе ти го земам лебот“, напиша Јаневска на видеото.

„Лебот секогаш треба да се сподели. Браво делфинка“, возврати пливачката.

Коронавирус