понеделник, 30. јануари 2023. Вести денес: 159
home Познати

Македонската фолкерка се залепи до Аца Лукас во Охрид (ФОТО)

Македонската фолкерка се залепи до Аца Лукас во Охрид (ФОТО)

Не само што пее фолк музика, пејачката Сања Барбика милува да си ја гали душата и кога ја слуша, па редовно ги посетува настапите на српските колеги, што на наш терен, што на нивни.

Деновиве присуствуваше на настпот на српскиот турбо-фолк пејач Аца Лукас каде заедно со пријателка се веселеа до раните утрински часови.

Секако, вечерта не помина без да се обележи со една фотографија за спомен со Лукас која Барби ја објави на својот Инстаграм профил.

Застаната до него со раката преку раме, нашата пејачка широко насмеана ја овековечи вечерта со познатиот српски колега.

Извор: Вистина

Најнови вести