понеделник, 23. ноември 2020. Вести денес: 165
home Познати

Македонската фолкерка на „Инстаграм“ доби интимно прашање, а ова е нејзиниот одговор

Македонската фолкерка на „Инстаграм“ доби интимно прашање, а ова е нејзиниот одговор

Социјалните мрежи стануваат се поголема алатка за комуникација на јавните личности со нивните фанови.

Тие благодарение на интернет платформите ги известуваат фановите за своите настапи, активности, нови проекти и слично…

Меѓутоа, исто така објавуваат и фотографии од нивните секојдневни активности, па ги известуваат фановите што прават и каде се наоѓаат.

Современата технологија се повеќе напредува, па така во кратките приказни на „Инстаграм“ имате прилика да поставувате прашања и да добивате одговори.

Деновиве Адријана Кеш одговараше на прашања поставени од нејзините следбеници, а едно од нив беше интимно.

Имено,  ја прашаа „Дали некогаш ти се пуштила некоја ле****ка?,  Адријана одговори:

„Хммм…велиш ле***ка. А не знам што да ти одговарам на ова прашање“ напиша Кеш.

На прашањето со кого би сакала да сними дует, таа ја префира Јелена Карлеуша.

Извор: vistina.com.mk

 

Коронавирус