вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 111
home Познати

Македонската фолк пејачка стана мајка: „Господ нека дава таква радост во секој дом“

Македонската фолк пејачка стана мајка: „Господ нека дава таква радост во секој дом“

Катерина Ристова, поранешната пејачка на групата „Легато“, роди син. Таа преку фејсбук-статус откри дека станала мајка.

„Господе, ти благодариме за најубавиот дар!! Ти благодараме што од денес ни ја подари најубавата улога во животот!!! Благослов од Бога да станеме родители на прекрасно бебче!!! Семејство… таму каде животот почнува, а љубовта никогаш не завршува. Господ нека дава таква радост во секој дом!“, напиша таа.

Катерина лани се венча со Васко Митев. Двојката живее во Америка.

 

Коронавирус