понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 42
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Познати

Македонската фолк пејачка со здравица им честиташе на Цеца и Анастасија за внукот (фото)

Македонската фолк пејачка со здравица им честиташе на Цеца и Анастасија за внукот (фото)

Семејството Ражнатовиќ сега е пошироко за уште еден член – се роди наследникот на Вељко Ражнатовиќ и внукот на фолк ѕвездата Цеца.

Српските медиуми преплавија со информациите околу породувањето, бебето, среќното и весело семејство…

Тука беа и честитките од многуте нивни фанови кои ги следат на социјалните мрежи,а меѓу многуте, Ражнатовиќ имаа честитка и од Македонија.

Имено, фолк пејачката Сани Гроздановска во друштво направи здравица за новородениот Жељко. Ги чукнаа чашите со пиво и посакаа да биде жив малиот наследник.

Сани во објавата ги означи Цеца и нејзината ќерка Анастасија,а со тоа покажа дека и е драго за новороденчето и среќниот ден на познатото српско семејство.

Парламентарни избори 2020