вторник, 31. март 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

Македонската актерка е бремена: „Среќата нѐ одбра нас, а и ние неа“ (ФОТО)

Македонската актерка е бремена: „Среќата нѐ одбра нас, а и ние неа“ (ФОТО)

Актерката Нина Деан, за неколку месеци ќе стане мајка, а приновата заедно со Мартин ја очекуваат напролет, пренесува 7дена.мк.

-Пресреќна сум. Никогаш не ми било вака и сигурна сум дека Мартин се појави за да го исцртаме и затвориме кругот. Не се двоиме, се смеееме, се сакаме, едноставно знаеме дека сме еден за друг и тука нема некоја филозофија. Среќата не одбра нас, а и ние неа. Бебето само е потврда дека нештата се таму каде што им е местото,-  вели Нина.

 

View this post on Instagram

 

—————— 🎬___🎥___🎞️___🎆 ——————

A post shared by Nina Dean (@ninadean) on

На оваа убава вест, многу се радува и мајка и на Нина, Гордана Деан како и нејзиниот сопруг, актерот Кирил Поп Христов – Кили.

 

View this post on Instagram

 

————————————- 🎶 Finding the new✨! #zvezdabroj1 #sugarboxstore ————————————-

A post shared by Nina Dean (@ninadean) on

 

View this post on Instagram

 

—————– “Ko to tamo peva?!?” —————– #zvezdabroj1 🎶🎤☝️✨

A post shared by Nina Dean (@ninadean) on

Инаку, втората ќерка на Гордана, Јоана која живее во Еквадор летово стана мајка.