петок, 25. септември 2020. Вести денес: 180
home Познати

Македонка објави храбра фотка од плажа од Охрид: Ова е мојот задник со стрии и целулит (ФОТО)

Македонка објави храбра фотка од плажа од Охрид: Ова е мојот задник со стрии и целулит (ФОТО)

Александра Трпеска e македонска Инстаграм блогерка која со една фотографија направена на плажа во Охрид, каде во бикини позира во природно издание без да ги крие несовршеностите на своето тело, испраќа моќна порака жените да го сакаат своето тело такво какво што е.

View this post on Instagram

?

A post shared by Aleksandra Trpeska (@majestic.at) on

„Не бидете опседнати со својот изглед, бидете опседнати со слушањето на своето тело. Искрена фотографија од мојот мек задник полн со стрии и целулит, кој вибрира на плажата“, напиша Александра.

Коронавирус