вторник, 21. март 2023. Вести денес: 91
home Познати

Мајстор за женски деца: Македонскиот одбранбен џин доби принова (ФОТО)

Мајстор за женски деца: Македонскиот одбранбен џин доби принова (ФОТО)

Еден од најважните ракометари на Македонија изминатава деценија кога е во прашање одбраната, Ацо Јоновски, деновиве имаше голема причина за радост.

Неговата сопруга донесе на свет уште една принова во семејството.

По двете ќерки, Јоновски стана татко на уште едно девојче, кое го доби името Јоана.

loading...