сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 52
home Познати

Мајли Сајрус се соблече топлес и им порача на фановите: Не си играјте со мојата слобода (ФОТО)

Мајли Сајрус се соблече топлес и им порача на фановите: Не си играјте со мојата слобода (ФОТО)

Мајли Сајрус се огласи на Твитер по инцидентот во Барселона кога непознат маж ја повлече кон себе со намера да ја бакне, додека таа одеше кон својот автомобил со својот сопруг Лијам Хемсворт.

Сајрус сподели и снимка од случката, каде што се гледа како непристојниот „обожавател“ ја фаќа пејачката за коса и ја влече кон себе. Притоа, таа нагласи дека „никој не може да ја допира без нејзина согласност“, додавајќи хаштаг #DontFuckWithMyFreedom („Не се за……те со мојата слобода“).

Некои од следачите ѝ приговорија дека „тоа е очекувано кога се облекува секси“, на што таа повторно нагласи – „Не се зафркавајте со мојата слобода“ и додаде уште еден хаштаг #stillnotaskingforit („сè уште не прашувам за дозвола“).

Во знак на револт кон оној што посегнал кон неа, но и оние што го оправдуваат тоа, Сајрус објави и слика без градник.

Коронавирус