сабота, 17. април 2021. Вести денес: 5
home Познати

Мајкл нема да види ни цент од богатството на Кирк Даглас, познато каде ќе завршат милионите

Мајкл нема да види ни цент од богатството на Кирк Даглас, познато каде ќе завршат милионите

Актерот Кирк Даглас почина на почетокот на месецов, а по повеќедецениската филмска кариера, неговото богатство се проценува на 60 милиони евра.

Ни цент од овој износ тој им нема оставено на синовите, меѓу кои најпознат е актерот Мајкл Даглас.

Сите парични средства кои ги имал Кирк ги оставил за хуманитарни цели. Преку својата фондација тој средствата ги поделил на универзитети, детски болници и театарот кој го носи неговото име.

Познатиот актер, последната ѕвезда од златната ера на Холивуд, почина на 5 февруари, речиси 2 месеци откако го прослави својот 103 роденден.

Најнови вести

Коронавирус