среда, 8. декември 2021. Вести денес: 47
home Познати

Мајката на Шерифовиќ откри голема тајна- по ова речиси нема кој не се наежил, овој легендарен пејач и ја предвидел судбината на Марија

Мајката на Шерифовиќ откри голема тајна- по ова речиси нема кој не се наежил, овој легендарен пејач и ја предвидел судбината на Марија

Пејачката Верица Шерифовиќ открила дека покојниот пејач Тома Здравковиќ и рекол дека нејзината ќерка ќе биде пејачка и тоа додека била бремена со Марија.

-Отидов да пеам на еден концерт со огромен стомак, бев осми месец. Тука беше и Тома Здравкович кој ми рече: „Вера, пее и ова твое дете од стомакот, ти пее друг глас“, се сетила Верица.

-Не и дозволував се, иако беше единица. Името го доби по стрина Марија, така да имаме и постара Марија Шерифовиќ.

Не беше немирна, баба Лепа ја чуваше како вода на дланка, открила Верица во емисијата „Ток шок“ како и тоа дека покрај кревет чува слика од Марија од детството на која е со кики, но таа потоа си ги отсекла шишки.

-Ќе го погледам ова и велам, Маро секогаш ќе останеш дете, рекла Верица

Најнови вести

Коронавирус