четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 0
home Познати

Мајката на Меган Маркл минува низ пекол, на вратата закачи порака која покажува колку е очајна

Мајката на Меган Маркл минува низ пекол, на вратата закачи порака која покажува колку е очајна

Дорија Рагланд, мајката на Меган Маркл, во екот на скандалот со нејзината ќерка и принцот Хари, не може да живее мирно од репортери и папараци.

На Рагланд веќе ѝ е доста од сето тоа, бидејќи освен што е мајка на некогашна актерка, а наскоро и некогашна војвотка, таа не е јавна личност, туку приватно се занимава со одржување часови по јога.

Но, скандалот не ја одмина ни неа. Пред нејзиниот дом постојано дежураат репортери и папараци и не ѝ даваат мир.

Поради тоа, морала на вратите од куќата да закачи порака „Приватен имот, забранет влез“, надевајќи се дека барем за миг ќе ја врати приватноста.

 

Најнови вести

Коронавирус