четврток, 2. декември 2021. Вести денес: 141
home Познати

Мајката на Дарко Лазиќ поради синот и Барбара надвор од здрав разум! Откриено е што се случува: „Имаат долг од речиси милион динари“

Мајката на Дарко Лазиќ поради синот и Барбара надвор од здрав разум! Откриено е што се случува: „Имаат долг од речиси милион динари“

Дарко Лазиќ и Барабара Бобак со една објава на Инстаграм ги подигнаа сомнежите дека чекаат бебе, но оваа вест наводно ја загрижила мајката на фолкерот, која се уште не се опоравила од шокот што нејзиниот син планира и трета свадба, како и тоа дека Ана Севиќ праќала извршители поради долгот, додека судењето со Марина допрва почнува.

Да потсетиме, Барбара и Дарко неодамна беа во Египет каде што го праславија неговиот роденден, а таа ги изненади сите со последната објава. Барбара призна дека сега многу повеќе јаде и на една фотографија напиша:

– Ја сега јадам за двајца – што е фраза која ја користат само бремени жени кога јадат повеќе поради тоа што носат бебе, пишуваат медиумите.

Соседката од Брестач вели дека мајката на Дарко била шокирана, бидејќи трет пат го гледа истото сценарио, прво со Ана Севиќ, потоа со Марина Гагиќ, а сега повторно со Барбара.

– Бранка е многу загрижена, иако е среќна за својот син, како и секоја мајка. Најмногу ја загрижува што Дарко веќе има два пропаднати брака и две деца зад себе, за кои треба да плаќа алиментација. Тој е свесен за својата финансиска состојба, особено сега кога Ана Севиќ ги испрати извршителите на нивната врата поради долгот од речиси еден милион динари. Марина веќе поднела тужба и најверојатно судот ќе утврди дека и за неа мора да плаќа алиментација. Трошоците само се натрупуваат, па Бранка е загрижена дека Дарко наскоро ќе работи само за алиментација. Не дај боже со Барабар да му се случи истото како со претходните две снаи, што ќе биде тогаш – ја раскажува соседката агонијата на Бранка. По раскинувањето со Марина Гагиќ, тој стапи во врска со пејачката Барбара Бобак со која ужива во врската и секојдневно поминува време. Дали Дарко чека трето дете или Барабара намерно сакала да привлече внимание со оваа изјава, времето ќе покаже – вели соседот за „Свет“.

Коронавирус