недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 102
home Познати

Мајката на Дарко Лазиќ откри дали свршеницата го оставила пејачот

Мајката на Дарко Лазиќ откри дали свршеницата го оставила пејачот

Дарко Лазиќ се уште се наоѓа во болница во Земун каде што заврши по тешка сообраќајна несреќа.

Пејачот секојдневно го посетуваат неговите родители, а деновиве српските медиуми пишуваа дека свршеницата Марина донела одлука да го напушти и да ја раскине врската.

Меѓутоа, мајката на Дарко Лазиќ, Бранка за „Телеграф“ ги демантираше овие пишувања.

„Не е точно. Марина доаѓа секоја вечер, не доаѓа наутро“, изјави мајката на пејачот.

За потсетување, Марина и Дарко се во врска повеќе од шест месеци и тој пред сообраќајката изјави дека е многу заљубен и среќен.

Вистина.мк

Локални избори 2021