понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 157
home Познати

Мајката на Дарко Лазиќ на лекови за смирување: Ана сè му намести, на улица не смеам да излезам

Имено, веќе подолго време се зборуваше за нивниот развод, а како причина се наведуваат неверствата, а потоа почнаа да се нижат аферите.
Мајката на Дарко Лазиќ на лекови за смирување: Ана сè му намести, на улица не смеам да излезам

Естрадниот пар Дарко Лазиќ и Ана Севиќ се разведоа, а на површина испливаа многу работи кои не и биле познати на јавноста. Се тоа и нивните семејства тешко го поднесуваат.

Имено, веќе подолго време се зборуваше за нивниот развод, а како причина се наведуваат неверствата, а потоа почнаа да се нижат аферите.

Во српските медиуми беше објавена снимка на која се гледа како Дарко шмрка бела прашкаста материја, а потоа истата ја става на забите. Потоа следеа скршени автомобили, а потоа како бомба одекна веста дека Дарко и Ана се развеле и тоа пред два месеци.

Целата оваа ситуација го потресе семејството на Дарко.

-Откако се ова се случи, мајка му на Дарко нема мир, ниту на улица не може да излезе. Во селото никој не верува дека Дарко се дрогира. Тоа се Ана му намести, изјавила баба му на Дарко, Милка.

Како ситуацијата ќе се одвива понатаму и кој е крив за брачниот крах на овој естраден пар, останува да видиме.

Најнови вести

Коронавирус