недела, 20. јуни 2021. Вести денес: 68
home Познати

Маестро Џамбазов денеска го слави својот 85. роденден

Маестро Џамбазов денеска го слави својот 85. роденден

Македонскиот диригент и композитор, Александар Џамбазов татко на нашиот најпознат шоумен, текстописец, и актер Игор Џамбазов,  денеска полни цели 85 години.

Игор, на својот официјален Инстаграм профил сподели фотографија од неговиот татко со честитка под објавата која гласи:
„Среќна 85-ка, маестро мој …“

 

ЕУРО 2020

Македонија