понеделник, 10. август 2020. Вести денес: 68
home Познати

Луна веќе не се појавува во јавноста без перика- болеста си го направи своето, фановите во неверување од нејзиниот изглед (ФОТО)

Луна веќе не се појавува во јавноста без перика- болеста си го направи своето, фановите во неверување од нејзиниот изглед (ФОТО)

Српската млада пејачка и реалити ѕвезда Луна Џогани од сега понатаму во јавноста ќе се појавува со перика на главата.

Откако таа за прв пат се појави во јавноста со перика предизвика лавина коментари, по што се изјасни и самата пејачка зошто е тоа така.

Имено таа вели дека откако ја тргнала надоградбата косата и била оштетена и уморна.

-Од сега стално ќе носам перика, мојата коса е уморна и оштетена исто како мене, морам да ја пуштам косата да дише, вели Џогани.

Инаку за потсетување некогашната дизајнерка, а сегашна пејачка отворено во јавноста неколку пати зборувала околу проблемите со својата коса, особено со опаѓањето на истата како последица на болест на косата.

Коронавирус