вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 84
home Познати

Луна и Марко се селат со бебето: Првите месеци Миа ќе ги помине на оваа локација која е здрава за сите новородени бебиња

Луна и Марко се селат со бебето: Првите месеци Миа ќе ги помине на оваа локација која е здрава за сите новородени бебиња

Младата пејачка Луна Џогани и нејзиниот сопруг Марко Миљковиќ донесоа голема одлука во врска со нивната ќерка Миа која се роди минатата недела.

Имено парот уште кога Луна била во седмиот месец од бременоста одлучил да ја промени својата локација откако ќе се роди бебето и тоа далеку од градската врева во Белград.

-Првите неколку месеци ќе бидат на море и тоа најверојатно во Црна Гора, вели извор близок до парот.

Тој додава дека иако тие се одлучиле сами да заминат со бебето, можеби и некој член од семејството да им се придружи.

-Морската клима и одговара на Луна, а посебно е добра за бебето по неговото раѓање на вдишува морски воздух. Со ова Миа во старт ќе развие добар имунитет. Со нив најверојатно ќе дојде некој од нивните родители или пак сестрата на Луна, Нина, додава изворот.

Најнови вести

Коронавирус