четврток, 17. јуни 2021. Вести денес: 42
home Познати

Луна и Марко ја закажаа својата свадба – еве кога ќе си го кажат судбоносното „ДА“

Луна и Марко ја закажаа својата свадба – еве кога ќе си го кажат судбоносното „ДА“

Популарната ријалити двојка Луна Џогани и Марко Миjковиќ ќе станат родители за неколку месеци, а како што стојат работите, тие ќе стапнат на „лудиот камен“ пред тоа.

Имено, тие двајцата треба да се венчаат на крајот на март каде што ќе си го кажат судбоносно „да“ едни на други.

– Постојано вели дека не сака да биде од оние жени кои родиле и немаат сопруг. Таа изврши притисок врз Марко да се ожени што побрзо, барем само во општината во последната недела од март, а за тоа беа информирани само членовите на најблиското семејство – открива добро информиран извор, пренесуваат српските медиуми.

– Марко навистина се плаши од коронавирусот и затоа не брза да се жени додека не се вратат работите во нормала. Сонуваше за голема венчавка, но свесен е дека за тоа ќе мора да почека барем неколку месеци. За разлика од Луна, потврдата за венчавка не му значи ништо, бидејќи тие двајца веќе се однесуваат како да се во брак, информираат српските медиуми.

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија